יורם סמואל

יורם סמואל

מייסד ובעלים

יורם החל את פעילותו המקצועית בנציבות מס הכנסה, כאחראי לענייני מס שבח מקרקעין ומס רכוש. בהמשך הצטרף לבנק הפועלים, בו שימש תחילה כמזכיר חברה ולאחר מכן גם כיועץ המשפטי של חברה להשקעות של בנק הפועלים. בחברת ההשקעות עסק יורם בהקמה של עסקים ריאליים בצד פעילות פיננסית, לרבות ייזום וייצוג של הבריטניקה לנוער, המצפה התת ימי באילת, הקמת רשת מלונות מוריה, הנפקת החברה בבורסה, רכישת שורה של מפעלי תעשיה, הקמת חברת הליסינג הראשונה (ש.ל.ת. שירותים לתעשייה), כולל הסדרת המיסוי שלה ועוד.

 

עם פרישתו מבנק הפועלים, הצטרף יורם כשותף למשרד עורכי דין המומחה לדיני עבודה ובסוף שנות השמונים ייסד את משרדנו ועומד בראשו מאז. מיום הקמתו, משרדנו מייצג שורה ארוכה של ארגונים ומוסדות מובילים בארץ, הפעילים בתחומים שונים בסקטור העסקי, כגון: חברות הקשורות לבנק הפועלים ולחברת העובדים, לרבות הייעוץ המשפטי של גמול וקופות גמל שהיו קשורות לגמול בעסקת המימון המובנה הראשונה (structure) בישראל עם חברת אלבר ואחראי למינוחים רבים שהפכו שגורים בתחום זה, כגון: איגוח, חברה ייעודית, חברת המקור, כריות ביטחון, עסקים רבים בתחום התיירות: בתי מלון, סוכנויות נסיעות, לשכת מארגני תיירות נכנסת, ועוד.

 

בנוסף, במשך למעלה קרוב ל-40 שנה, משרדנו שימש כיועצו המשפטי של מכון התקנים הישראלי, כאשר במסגרת זו אנו מלווים את כל השינויים שהתרחשו במרחב התקינה בשנים הללו, ואת הפעילות הענפה של מכון התקנים במשק הישראלי ובזירה הבין לאומית בתחום התקינה.  

 

זאת ועוד, ליורם ניסיון עשיר בייעוץ לדירקטורים (עובדת היותו דירקטור מטעם הציבור בגמול השקעות רק הוסיפה), ייעוץ לארגונים בתחום המגזר השלישי וכן, ידע רב בתחום האתיקה המקצועית של עורכי הדין בישראל, המשמש אותו בהתנדבותו בלשכת עורכי הדין בישראל, כחבר בבית הדין המשמעתי הארצי ובבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות.

 

השכלה: תואר ראשון במשפטים (LL.B), מהאוניברסיטה העברית

חבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 1969